Športni dan – Pohod

OBVESTILO ZA PLANINSKI POHOD

Valeta 2020

Tako, pa se je poslovila še ena generacija devetarjev. Drage mladenke in dragi mladenci, srečno, kjerkoli in kamorkoli!

Objavljeno v 8. razred, 9. razred, Novice za starše | Komentiraj

Učbeniški sklad 20-21

OBVESTILA STARŠEM OŠ ROVTE 20-21

Gradovi iz karantene

Nekateri učenci iz 6. razreda so se lotili dodatne naloge, ki so jo dobili pri zgodovini. Iz materiala, ki so ga imeli doma, so izdelali srednjeveške gradove ali katero drugo zgradbo iz preteklosti. Nekateri so se zelo potrudili.

Objavljeno v 6. razred, Interesne dejavnosti, Kultura, Novice za starše, Skupnost učencev, učenci | Komentiraj

Obvestilo o poteku pouka do konca šolskega leta 2019/20

V ponedeljek se bodo učencem prvega triletja in devetarjem v šolskih klopeh pridružili učenci 4. in 5. razreda, v sredo pa naj bi se vrnili še preostali učenci.

KONČNO!

Zato bomo s ponedeljkom pouk začeli ponovno izvajati po starem rednem urniku, učenci prvih treh razredov tako ne bodo več ločeni v skupine. Razredničarke vam bodo posredovale dodatna pojasnila.

Po starem voznem redu bodo zaenkrat potekali tudi šolski prevozi.

Spremenjen vozni red v času od 18. 5. 2020

Spoštovani,

objavljamo spremenjen vozni red, ki bo veljal od 18. 5. 2020 dalje. Vsi odvozi bodo potekali hkrati ob 14.00 uri.

Objavljeno v Novice za starše, Vozni red | Komentiraj

Odprtje šole za učence 1. triletja

Obveščamo vas , da bomo v skladu z navodili MIZŠ skoraj zagotovo 18. 5. 2020 začeli s poukom na matični in podružnični šoli za učence 1., 2. in 3. razreda. Dokončno odločitev bo sporočila vlada v naslednji četrtek. Da se bomo lahko ustrezno pripravili in organizirali v skladu z vsemi priporočili, moramo natanko vedeti, koliko otrok se bo tega dne vrnilo v šolske klopi. Naša želja je, da bi se vrnili prav vsi, vendar glede na določene zdravstvene omejitve to morda ne bo izvedljivo. Katere so te omejitve si lahko preberete na tej povezavi.

Razredničarka vašega otroka bo v ponedeljek izvedla povpraševanje o vračanju učencev in učenk 1. triletja v šole. Prosim vas, da ji podatke vrnete do torkove 12. ure v povratni elektronski pošti, saj nam bodo v veliko pomoč pri pripravah na izvedbo pouka »v živo«.

Prevoze v šolo bomo organizirali v skladu z navodili NIJZ, vendar moramo pred tem natančno vedeti, kateri otroci jih bodo koristili. NIJZ sicer priporoča peš hojo ali individualne prevoze staršev, kjer ne pride do neprimernega združevanja otrok. Poleg načina prihajanja in odhajanja otrok v šolo in iz nje razredničarki sporočite tudi, ali vaš otrok potrebuje jutranje varstvo in (ali) podaljšano bivanje. Glede šolske prehrane bomo poskrbeli, da bodo učenke in učenci dobili vse obroke, na katere so bili naročeni pred zaprtjem šole. Če imate kakšno drugačno željo, sporočite razredničarki.

Po navodilih NIJZ morate starši za otroke, ki se bodo vrnili v šolo, izpolniti posebno izjavo, ki vam jo bo posredovala razredničarka v torek in ji jo takoj potem v povratni elektronski pošti vrnite.

Ko bomo poznali končno število otrok posameznih razredov, ki se bodo vrnili k pouku v šolo, vas bomo obvestili, kako jih bomo razdeli v skupine in kako bomo pouk izvajali in seveda tudi o vsem ostalem v zvezi z organizacijo dela v teh za vse novih razmerah.

Hvala vam za sodelovanje in vso pomoč, oboje zelo potrebujemo.

Ponudba izbirnih predmetov za šolsko leto 2020/2021

Spoštovani starši in učenci OŠ Rovte,

na tej povezavi lahko najdete seznam ponujenih izbirnih predmetov za šolsko leto 2020/2021.

Objavljeno v 7. razred, 8. razred, 9. razred, Novice za starše | Komentiraj

Športni dan – Športno vzgojni karton, sreda, 15. 4. 2020

Opis in navodila testov
Kaj potrebuješ
Športno vzgojni karton
Urnik športnega dneva
Vrstni red testov

Objavljeno v 1. razred, 2. razred, 3. razred, 4. razred, 5. razred, 6. razred, 7. razred, 8. razred, 9. razred, Novice za starše, Šport | Komentiraj

Ob koncu prvega tedna pouka na daljavo

Ko smo se pred dvema tednoma razšli z vašimi otroki – našimi učenci, naj bi bilo to le kratko štirinajstdnevno slovo. A trenutna situacija žal kaže na to, da bo do našega ponovnega druženja preteklo še mnogo dni in ur. Zato vas prosim, spodbujajte svoje otroke k šolskemu delu in jim pomagajte na najboljše mogoče načine. Za nami je prvi teden pouka na daljavo, tudi za nas je to nekaj povsem novega, zato brez napak zagotovo ni šlo. Ker je za izboljšave vedno dovolj prostora vas prosim, da izpolnite anketo, ki jo je pripravila naša svetovalna delavka.

Ker pa vsak dober nasvet pomaga, vam posredujem še spodnjo povezavo.

Lep poZDRAV.