Vabilo: pridružitev k akciji zbiranja rabljenih očal

Člani SUŠ-a smo se odločili, da se letos prvič pridružimo vseslovenski akciji zbiranja rabljenih navadnih ali sončnih očal z dioptrijo, ki so namenjena slabovidnim otrokom in odraslim v gospodarsko manj razvitih državah sveta.

Na našo šolo lahko v tednu po prvomajskih počitnicah (od 6. do 10. maja) prinesete rabljena navadna ali sončna očala z dioptrijo, ki jih vi ali vaši svojci ne potrebujete več.

Očala oddajte v zato namenjeno škatlo, ki bo stala na mizi pri dežurnem učencu.

Zbrana očala bomo oddali v trgovino HOFER v Logatcu, od tam pa bodo poslana v francoski zbirni center Lions klubov Francije Medico. Očala bodo tam pregledali, očistili in označili z ustreznimi optičnimi parametri, da so primerna za nadaljnjo uporabo in razdelitev.

Ne zbiramo leč, okvirjev brez stekel in etuijev brez očal.

Naj tudi naša šola prispeva k lepšemu jutri nekoga, ki si žal ne more privoščiti tako osnovne dobrine kot so očala 😊.

Morda vam bo všeč tudi...