Pevski tabor

Pevci otroškega zbora (3.-5. razred) so se v petek, 1. 3. 2024 ob 16:30 polni pričakovanj zbrali na Vrhu Sv. Treh Kraljev, kjer se je odvijal pevski tabor. Program pevskega tabora je bil načrtovan tako, da je pevce z lahkoto privabil, zato so se tabora udeležili skoraj vsi. Ko smo se zbrali v učilnici na podružnični šoli, smo najprej preizkusili naše glasove in imeli pevsko vajo. Kasneje je sledila večerja, gres je bil odličen, hvala kuharici Marti, ki je zares lepo skrbela za naše želodčke. Po večerji je sledil daljši pohod, ki ga je vodila učiteljica Jasmina. Kljub rahlemu dežju se nismo vdali, saj smo imeli s seboj vse pripomočke, da smo ostali nepremočeni. Ko smo se vrnili z nočnega pohoda, smo še malo povečerjali, se preoblekli v pižame, poskrbeli za umite zobe in si v svojih spalkah ogledali risanko. Pričakovanja učiteljic so bila, da bodo pevci po risanki hitro zaspali, pa temu ni bilo tako. 🙂 Kar nekaj časa je trajalo, da je adrenalin popustil in so se oči zaprle. Zjutraj smo zgodaj vstali, zato smo se po zajtrku odpravili še na sprehod, nato pa je sledila daljša intenzivna pevska vaja z dirigentko Klaro Maljuga. To je bilo posebno doživetje, saj je Klara obogatila pevsko vajo s svojim znanjem, glasbenimi igricami in pravim pedagoškim pristopom, da so bili pevci po 3-urni pevski vaji (z dvema vmesnima pavzama) še vedno polni pevskega zagona. V soboto, 2. 3. 2024 ob 12:30 se je naš pevski tabor zaključil v pozitivnem duhu, domov smo odšli malce utrujeni, a polni dobre volje. Najlepše se zahvaljujem učiteljicam Petri, Tjaši, Jasmini za pomoč pri izvedbi pevskega tabora, kuharici Marti za kuhanje, hišniku Davidu za pripravo blazin ter staršem za prevoz in zaupanje. Hvala ravnateljici Aleksandri Urbas in pomočnici ravnateljice Alenki Šemrov za obisk na pevskem taboru in vso podporo.

Estera Stojko, zborovodkinja