Tehniški dan: ASTRONOMIJA

Osmošolci in devetošolci so imeli v torek, 20. 12. 2022, tehniški dan na temo astronomije.

K nam so prišli na obisk tudi osmošolci iz osnovne šole Tabor, ki so bili super gostje. Med učenci so nastala nova poznanstva.

Razdeljeni so bili v štiri skupine, ki so prehajale od ene dejavnosti k drugi.

Ogledali so si planetarij, kjer je bilo predstavljeno potovanje po vesolju med galaksijami, zvezdami in planeti. Spoznali so, zakaj se lege ozvezdij med letom spreminjajo glede na uro opazovanja in letni čas.

Pri drugi delavnici so bolj natančno spoznali, kako potovati v vesolje, kako preživeti v vesoljskem okolju in kakšne vrste obleke – skafandre – poznamo. Na koncu sta sledila še dva zelo zanimiva poskusa, s katerima so vse, kar so se naučili, tudi potrdili.

Pri tretji delavnici so reševali naloge, da so našli izhod iz Sobe pobega. Pri četrti delavnici so iz plastenke, nekaj kosov kartona in lepilnega traku izdelali rakete na vodni pogon. Vanje so natočili vodo, ki je predstavljala gorivo. Rakete so preizkusili na šolskem igrišču. Nekatere so poletele preko celega igrišča.