INTERVJU Z UČITELJEM JANOM PRED SLOVESOM

Četrtek, 14. 12. 2017, je bila na naši šoli na nek način poseben dan. Po nekajmesečnem delu na šoli, je na drugo delovno mesto odšel učitelj Jan Zaletel. Za slovo smo učenci in učitelji ponovno zaigrali odbojkarsko tekmo, ki so jo spet dobili učenci. Žal nam bo za učiteljem, ki je prinesel med nas prijetno vzdušje, športno razigranost in veselje do gibanja. Nogometaš po srcu ima tudi velik čut za delo z najmlajšimi in veseli smo, da smo ga imeli priložnost spoznavati skozi teh nekaj mesecev. Na novem delovnem mestu mu želimo veliko uspehov in še naprej veselje do dela, ki ga opravlja. Jan, hvala vam.

Pa še kratek pogovor z Janom, ki so ga opravile novinarke.

Bi lahko na kratko povedali nekaj o sebi?

Sem Jan Zaletel. Stanujem v Ligojni. Sem športni učitelj. Star sem 28 let.

Kako to, da ste prišli na našo šolo?

Na to šolo sem prišel zaradi zaposlitve in zaradi izkušenj pri delu z učenci.

Se vam zdi, da je kakšna razlika med vaškimi in mestnimi otroci in če,  povejte kakšna?

Ja. Veliko je razlik predvsem v obnašanju,pripravljenosti do dela in v odnosu z učitelji. Vaški otroci imajo še vedno nekaj pomembnih vrednot.

Ali ste si  vedno želeli postati športnik in učitelj športa?

Seveda. Že od malih nog.

Ali bi se dalo na tej šoli kaj izboljšati?

Seveda. Pri vsaki stvari se  da še kaj izboljšati. Kaj pa, to pa sami najbolje vedo tisti, ki tu delajo in hodijo tu v šolo.

Avtorji: Šolski novinarji.