Tekmovanje iz zgodovine

Tekmovanje iz zgodovine – šolsko

Tema letošnjega tekmovanja je zaznamovana s 500-letnico velikega kmečkega upora na Slovenskem: Podobe življenje na Slovenskem iz prehoda srednjega v novi vek.

Decembra je bilo šolsko tekmovanje, ki se ga je udeležilo 5 tekmovalcev iz 9. in dva iz 8. razreda. Dosegli so lepe rezultate, a zaradi strogih pravil sta podeljeni samo 2 bronasti priznanji: Emi Kavčič in Martinu Žustu.

Tekmovanje iz zgodovine – regijsko

Potekalo je na OŠ Antona Martina Slomška v začetku februarja. Udeležila se ga je Ema Kavčič, ki je med vsemi tekmovalci (51 jih je bilo) osvojila največ točk. S tem je osvojila srebrno priznanje in pravico, da se udeleži tudi državnega tekmovanja.

Tekmovanje iz zgodovine – državno

V Brežicah se je 19. 3. zbralo 138 osnovnošolcev, ki so se pomerili v znanju zgodovine. Emi je uspela tudi zadnja preizkušnja. Osvojila je zlato priznanje.

Iskrene čestitke!