Spremenjen vozni red v času od 18. 5. 2020

Spoštovani,

objavljamo spremenjen vozni red, ki bo veljal od 18. 5. 2020 dalje. Vsi odvozi bodo potekali hkrati ob 14.00 uri.

Objavljeno v Novice za starše, Vozni red | Komentiraj

Odprtje šole za učence 1. triletja

Obveščamo vas , da bomo v skladu z navodili MIZŠ skoraj zagotovo 18. 5. 2020 začeli s poukom na matični in podružnični šoli za učence 1., 2. in 3. razreda. Dokončno odločitev bo sporočila vlada v naslednji četrtek. Da se bomo lahko ustrezno pripravili in organizirali v skladu z vsemi priporočili, moramo natanko vedeti, koliko otrok se bo tega dne vrnilo v šolske klopi. Naša želja je, da bi se vrnili prav vsi, vendar glede na določene zdravstvene omejitve to morda ne bo izvedljivo. Katere so te omejitve si lahko preberete na tej povezavi.

Razredničarka vašega otroka bo v ponedeljek izvedla povpraševanje o vračanju učencev in učenk 1. triletja v šole. Prosim vas, da ji podatke vrnete do torkove 12. ure v povratni elektronski pošti, saj nam bodo v veliko pomoč pri pripravah na izvedbo pouka »v živo«.

Prevoze v šolo bomo organizirali v skladu z navodili NIJZ, vendar moramo pred tem natančno vedeti, kateri otroci jih bodo koristili. NIJZ sicer priporoča peš hojo ali individualne prevoze staršev, kjer ne pride do neprimernega združevanja otrok. Poleg načina prihajanja in odhajanja otrok v šolo in iz nje razredničarki sporočite tudi, ali vaš otrok potrebuje jutranje varstvo in (ali) podaljšano bivanje. Glede šolske prehrane bomo poskrbeli, da bodo učenke in učenci dobili vse obroke, na katere so bili naročeni pred zaprtjem šole. Če imate kakšno drugačno željo, sporočite razredničarki.

Po navodilih NIJZ morate starši za otroke, ki se bodo vrnili v šolo, izpolniti posebno izjavo, ki vam jo bo posredovala razredničarka v torek in ji jo takoj potem v povratni elektronski pošti vrnite.

Ko bomo poznali končno število otrok posameznih razredov, ki se bodo vrnili k pouku v šolo, vas bomo obvestili, kako jih bomo razdeli v skupine in kako bomo pouk izvajali in seveda tudi o vsem ostalem v zvezi z organizacijo dela v teh za vse novih razmerah.

Hvala vam za sodelovanje in vso pomoč, oboje zelo potrebujemo.

Ponudba izbirnih predmetov za šolsko leto 2020/2021

Spoštovani starši in učenci OŠ Rovte,

na tej povezavi lahko najdete seznam ponujenih izbirnih predmetov za šolsko leto 2020/2021.

Objavljeno v 7. razred, 8. razred, 9. razred, Novice za starše | Komentiraj

Športni dan – Športno vzgojni karton, sreda, 15. 4. 2020

Opis in navodila testov
Kaj potrebuješ
Športno vzgojni karton
Urnik športnega dneva
Vrstni red testov

Objavljeno v 1. razred, 2. razred, 3. razred, 4. razred, 5. razred, 6. razred, 7. razred, 8. razred, 9. razred, Novice za starše, Šport | Komentiraj

Ob koncu prvega tedna pouka na daljavo

Ko smo se pred dvema tednoma razšli z vašimi otroki – našimi učenci, naj bi bilo to le kratko štirinajstdnevno slovo. A trenutna situacija žal kaže na to, da bo do našega ponovnega druženja preteklo še mnogo dni in ur. Zato vas prosim, spodbujajte svoje otroke k šolskemu delu in jim pomagajte na najboljše mogoče načine. Za nami je prvi teden pouka na daljavo, tudi za nas je to nekaj povsem novega, zato brez napak zagotovo ni šlo. Ker je za izboljšave vedno dovolj prostora vas prosim, da izpolnite anketo, ki jo je pripravila naša svetovalna delavka.

Ker pa vsak dober nasvet pomaga, vam posredujem še spodnjo povezavo.

Lep poZDRAV.

Glede na to, da smo se morali zelo na hitro posloviti, je morda v šoli zagotovo ostal kak zvezek, delovni zvezek ali učbenik, ki bi ga sedaj vaš otrok morda potreboval.

Sporočam vam, da sem (zaenkrat še) na delovnem v šoli vsak dan od 7.00 do 13.00 in v tem času lahko potrebno gradivo pridete iskat. Prevzem bo organiziran na absolutno varen način.

Pred prihodom v šolo me pokličite na mobitel št. 041428552.

Lep pozdrav.

Mitja Turk

Nova spletna stran OŠ Rovte – pouk na daljavo

Drage učenke, dragi učenci, spoštovani starši,

da bi vam omogočili čim lažjo vzpostavitev pouka na daljavo, smo postavili začasno spletno stran, ki jo lahko najdete na naslednjem spletnem naslovu:

Stran bo dosegljiva do vrnitve v šolo, gradivo, naloge in ostale informacije pa bomo objavljali sproti, en dan prej, po 18.00.

V kolikor imate kakršnakoli vprašanja, nas prosim kontaktirajte preko elektronske pošte.

Varstvo za otroke staršev v urgentnih službah

Občina Logatec bo za otroke staršev, ki so zaposleni v urgentnih službah, organizirala varstvo v času trajanja zapore šol.

Starši lahko svoje otroke – učence od 1. do 5. razreda, ki to varstvo potrebujejo, prijavite tako, da na moj e-naslov: mitja.turk@guest.arnes.si pošljete prijavo, na kateri naj bodo naslednji podatki: ime in priimek prosilca za varstvo, ime in priimek otroka, razred in čas za katerega potrebuje varstvo.

Lep pozdrav.

Poziv Sekcije za primarno pediatrijo ob epidemiji Covid-19

Uradna izjava

OBVESTILO

Spoštovani starši,

zaradi izvajanja ukrepov za preprečevanje širjenja nalezljive bolezni COVID19, bo v vzgojno-izobraževalnih zavodih na podlagi sklepa Vlade RS 18100-7/2020/2 in odredbe ministra za zdravje začasno prepovedano zbiranje ljudi v šolah. To pomeni, da se vzgojno izobraževalna dejavnost v šolah in vrtcih ne bo fizično izvajala oziroma, da se v določenih primerih začasno ne bo izvajala.

• Obveščamo vas, da bo šola v tednu od 16. 3. 2020 do 22. 3. 2020 delovala v skladu s 50. členom KPVIZ in bodo vse dejavnosti v zvezi z vzgojno – izobraževalnim delom prekinjene.

• V tednu od 23.3.2020 dalje pa bodo učitelji učencem pošiljali gradiva in navodila za samostojno delo od doma (elektronska pošta staršev, učencev, spletne učilnice) in na ta način omogočili omejeno izvajanje pouka na daljavo.

Naslednji petek, torej 20. 3. 2020, bomo na spletni strani objavili, na kakšen način bodo posamezni učitelji komunicirali z učenci oziroma z vami.

Prosimo vas, da redno spremljate spletno stran šole in vašo elektronsko pošto.

Hvala za razumevanje.