Literarni natečaj Moja Domovina

Blaž Trček in Klara Istenič sta prejela nagrado, Kristina Križaj pa priznanje na letošnjem natečaju Moja rodna domovina. Čestitamo.

Osnovna šola Vič je skupaj z Združenjem veteranov 90-91 mesta Ljubljane in bivših ljubljanskih občin razpisala že 10. literarni natečaj »Moja rodna domovina«  z naslovom Kjer hiša mojega stoji očeta.

Nagrajenci so 24. aprila odšli z mentorji in starši na zaključno prireditev v Ljubljano. V prestolnici so si najprej ogledali mestno središče (peš in z ladjice), nato pa so se v Mestnem muzeju udeležili prireditve in podelitve nagrad. Priznanja smo prejele tudi šole, ki na natečaju redno sodelujemo.

Vsa literarna besedila so zbrana v zborniku. Veseli smo, da tudi mladi na različne načine razmišljajo o svoji domovini.